Продукти

Ибутоп крем

Нестероидно противовъзпалително средство за локално приложение.
Лекарствен продукт без лекарско предписание

Описание

Активно вещество: Ибупрофен (Ibuprofen)

100g Ибутоп крем съдържат 5g ибупрофен в емулсия масло/вода

За локално или поддържащо лечение в случаи на мускулен ревматизъм, болезнени дегенеративни заболявания (артрози), възпалителни ревматични заболявания на опорно двигателния апарат, подуване и възпаление на околоставните меки тъкани (сухожилия, сухожилни връзки и обвивки и ставни капсули), скованост в раменете, миалгия, лумбаго; при спортни травми и злополуки, като контузии, навяхвания, разтежения.

За локално или поддържащо лечение при:

  • мускулен ревматизъм,
  • болезнени дегенеративни ставни заболявания (артрози),
  • възпалителни ревматични заболявания на ставите и гръбначния стълб,
  • подуване и възпаление на околоставните меки тъкани (сухожилия, сухожилни връзки и обвивки и ставни капсули),
  • скованост в раменете, миалгия, лумбаго,
  • при спортни травми и злополуки като контузии, навяхвания, разтежения.

Ибупрофен
1 g Ибутоп крем съдържа 50 mg ибупрофен в маслено-водна емулсия.
Другите съставки са: метил-4-хидроксибензоат натрий, средноверижни триглицериди, глицеролов моностеарат, макроголов стеарат 1500, макроголов стеарат 5000, пропиленгликол, ксантанова гума, лавандулово масло, масло от цвят на горчив портокал, пречистена вода.

Ибутоп крем се прилага 3-4 пъти дневно. В зависимост от засегнатия участък са необходими 4-10 см от крема, съответстващи на 2-5 g от крема (100-250 mg ибупрофен). Максималната дневна доза е до 20 g крем, отговарящо на 1000 mg ибупрофен.

Не използвайте Ибутоп крем:
ако сте алергични към ибупрофен, към консерванта натриев метил 4-хидроксибензоат, пропиленгликол, бензилов алкохол, бензил бензоат, цитрал, цитронелол, кумарин, евгенол, фарнезол, гераниол, лимонен /d-лимонен, линалол, към други аналгетични или антиревматични средства или към някоя от останалите съставки (изброени в т. 6).
върху открити рани; възпаления или инфекции на кожата, както и върху екземи или лигавици;
в последното тримесечие от бременността.

Употребата на Ибутоп крем при деца и юноши под 14 годишна възраст не се препоръчва, поради липса на достатъчно данни за употребата в тази възрастова група.

 

 

50 g

Да се съхранява на място, недостъпно за деца!

Не използвайте Ибутоп крем след срока на годност, отбелязан върху опаковката. Срокът на годност отговаря на последния ден от посочения месец.

Да се съхранява при температура под 25°С.

Срокът на годност след първо отваряне е 3 месеца.

Не изхвърляйте лекарствата в канализацията или в контейнера за домашни отпадъци. Всеки неизползван лекарствен продукт или отпадъчните материали от него трябва да се изхвърлят в съответствие с местните изисквания. Тези мерки ще спомогнат за опазване на околната среда.

Фармакотерапевтична група: Нестероидно антиревматично средство, дериват на пропионовата киселина
ATC: M02AA 13

Ибупрофен е нестероидно противовъзпалително/аналгетично средство, което в проучвания е доказано, че действа чрез потискане на простагландиновия синтез. Ибупрофен намалява болката, отока и повишената температура, причинени от възпалението.

Допълнително ибупрофен потиска обратимо ADL и колаген индуцираната агрегация на тромбоцитите.

Подобни продукти